Son dönemde Düğün fotoğrafçısı olarak da adlandırılan ve tüm düğün gününün başında sonuna fotoğraflanması şeklinde gelişen fotoğraf çekimleri genellikle düğün günü kuaför salonunda başlıyor. Gelinin saçı yapılırken düğün fotoğrafçısı çekimlere başlıyor ve makyaj süresince de çekime devam ediyor. Makyaj tamamlanmadan önce gelin gelinliğini giydikten sonra da çekimlere devam ediliyor ve makyajın tamamlanma aşamasında kuafördeki son kareler çekiliyor. Kuaförde çekilen düğün fotoğrafları genelde gelinin doğal halleri olması açısından önemli. Düğün hikayesindeki en doğal karelerin kuaförde yakalandığını söylemek mümkün. Duruma göre damadın kuafördeki hazırlık aşamaları da fotoğraflanabiliyor.

Profesyonel düğün fotoğrafçısı istanbul

Kuaförde çekilen gelin pozlarından bir örnek

Kuaför sonrası şehrin güzel dış mekanlarında 3-4 saatlik bir gezi genelde düğün dış mekan çekimleri için yeterli oluyor. Gelin ve damadın dış mekan fotoğraf çekimlerinin ardından genelde kuaförde kısa bir makyaj tazelemesi ve ardından gelin alma için gelin evine ziyaret gerçekleşiyor. Gelin evinde aile ile birlikte çekilen fotoğrafların ardından gelinin evden ayrılışı fotoğraflanıyor. Genelde duygu dolu anların yaşandığı bu süreçte yine en doğal karelerin yakalandığını söylemek mümkün. Gelin almanın ardından gelinin damat evine girişi ve orada damat tarafı ile fotoğraflanması yada doğrudan düğün salonuna gidiş ile düğün hikayesi çekimleri tamamlamış oluyor. Tüm gün düğün hikayesi çekimleri genellikle 8-9 saatlik bir çekim sürecini içeriyor ve bu süreç içerisinde düğün fotoğrafçısı gelin ve damadın yanından ayrılmıyor ve her anlarını bütün doğallığı ile fotoğraflıyor.

Doğal dış mekan çekimleri yapan düğün fotoğrafçıları

Düğün belgeseli fotoğraf çekimlerimden bir örnek

Düğün Fotoğrafçısı Olarak Yaptığımız Çekimlerde Çalışma Şeklimiz Nasıldır?

Profesyonel bir düğün fotoğrafçısı olarak bizim çalışma şeklimiz yukarıda anlattıklarımız ile paralellik gösteriyor. Ancak biz genelde müşterilerimize tüm gün düğün fotoğrafı çekim paketleri içerisine birde düğün klibi eklemeyi tavsiye ediyor. Çekimlere düğün klibini eklediğimizde tüm gün boyunca video görüntüleri çeken ikinci bir fotoğrafçı da yanımızda oluyor. Benim ile işbirliği içinde çalışan bu fotoğrafçı, bizim yönlendirmelerimiz dahilinde video görüntüleri çekiyor ve ben bu görüntüleri bilgisayar ortamında kurgulayarak ortaya 5-6 dakikalık bir düğün klibi çıkartıyoruz. Bu şekilde video görseli içeren bir çalışma fotoğraf albümleri ile beraber saklandığında çiftler için daha kalıcı bir düğün günü hatırasına dönüşüyor.