Makaleler

Düğün Fotoğrafcısı

Son dönemde Düğün fotoğrafçısı olarak da adlandırılan ve tüm düğün gününün başında sonuna fotoğraflanması şeklinde gelişen fotoğraf çekimleri genellikle düğün günü kuaför salonunda başlıyor. Gelinin saçı yapılırken düğün fotoğrafçısı çekimlere başlıyor ve makyaj süresince de çekime devam ediyor. Makyaj tamamlanmadan önce gelin gelinliğini giydikten sonra da çekimlere devam ediliyor ve makyajın tamamlanma aşamasında kuafördeki son kareler çekiliyor. Kuaförde çekilen düğün fotoğrafları genelde gelinin doğal halleri olması açısından önemli. Düğün hikayesindeki en doğal karelerin kuaförde yakalandığını söylemek mümkün. Duruma göre damadın kuafördeki hazırlık aşamaları da fotoğraflanabiliyor.

Devamını Oku

Düğün Haftası Yapılması Gerekenler ve Son Kontroller

Düğün organizasyonu genel olarak hem sizi hem de ailenizi yoran meşakkatli bir süreçtir. Genel olarak diyorum çünkü bugünü aslında iyi bir organizasyon ve planlama ile gayet keyifli ve sorunsuz hale getirebilirsiniz. Düğün gününe daha var diyerek işleri ertelemeyin ve mümkün olduğunca erken düşünmeye, planlamaya başlayın. Düğün fotoğrafçılığını yaptığımız çiftlerimizde gözlemlediğimiz bazı noktaları size faydası olabilir diye aşağıda kısaca toparlamaya çalıştık. Unutmayın o gün hayatınızın en önemli günlerinden biri ve maksimum seviyede tadını çıkarıp eğlenmeniz gerekli. Olaylara sorun olarak bakanları saf dışı bırakın bildiğiniz okuyun ve eğlenin;

Devamını Oku

Fotoğraf Çekimi Sırasında Yanınızda Bulunması Gerekenler

Çekim günü fotoğrafçınızla buluştuğunuzda işleri iki taraf için de biraz kolaylaştırmak gerekiyor. Bu hem sizin rahatınız hem de günü en verimli şekilde geçirebilmeniz için faydalı olacaktır. Sonuçta uzun yıllar bakacağınız düğün fotoğraflarından oluşan güzel bir albüm o gün o an çekilen fotoğraflardan oluşacak. Düğün fotoğrafçınız sizin için en iyi ortamı oluşturmak konusunda zaten yardımcı olacaktır. Siz de ona önceden yapacağınız bir kaç hazırlıklar yardımcı olabilirsiniz.

Devamını Oku
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram